Málnalevél tea

Málnalevél

 

Ha a málnáról beszélünk, elsőként a gyümölcs íze, illata jut eszünkbe. A gyógynövénygyűjtők közül sokan tudják, hogy a málna leveléből készített forrázat hatékony lehet számos betegségre.
A málnalevéltea jótékony hatását már évszázadokkal ezelőtt ismerték.

Gyógyhatásai:
Az ősi tibeti orvoslás többek között málnalevél alkalmazását javasolta idegbetegségek, valamint súlyos és makacs fertőzések gyógyítására. A málnalevélteát elsősorban emésztőrendszeri panaszok, különösen hasmenés és gyomorfájás ellen fogyasztják. Csersavtartalmának köszönhetően a málnalevél összehúzó, gyulladás csökkentő és baktériumölő hatású.


Csillapítja az érfalak, a belek és a méh simaizmaiban keletkező fájdalmas görcsöket. Gyulladásgátló és összehúzó tulajdonságai folytán a tea hatásos például a szájüreg, a torok és a bőr gyulladásai, az influenza és a menstruációs panaszok ellen. A málnalevél fonákját borító apró molyhok elősegítik a forrázatban lévő jótékony hatású vegyületek egyenletes eloszlását. A levél emellett tartalmaz A- és C-vitamint, valamint ásványi anyagokat, ezen belül káliumot, foszfort és kalciumot.A málnalevél sebgyógyításra, vértisztításra és az epetermelés serkentésére használt hagyományos népi orvosság. A málnalevélből készített főzet ugyancsak hatékonyan alkalmazható a fogíny erősítésére, valamint megfázás és mandulagyulladás esetén.

Tea:

  1. A málnalevél gyógyító hatását úgy használhatjuk ki a legjobban, ha 1 kávéskanál felaprított málnalevelet felöntünk egy csésze hideg vízzel,
  2. néhány órán át állni hagyjuk.
  3. Ezután 5-10 percig főzzük, majd leszűrjük.
  4. Ebből naponta akár 3 nagy csészével is megihatunk.